Učíme sa v prírode za každého počasia

Učíme s a v prírode za každého počasia (výstavba triedy v prírode) je názov projektu, na ktorý získalo OZ Malachovská škola a čestná členka OZ Jana Bakošová, 1000 € od Nadácie Volkswagen Slovakia v rámci grantového programu „Projekty zamestnancov“.

Cieľom projektu je výstavba triedy v prírode v priestoroch školského areálu, ktorá umožní realizovať vzdelávacie aktivity zamerané na zručnosť, kreativitu a samostatnosť žiakov s využitím prírodného prostredia a rôznych materiálov. Výsledkom projektu bude prístrešok, ktorý bude slúžiť žiakom ZŠ s MŠ na výchovnovzdelávacie a voľno-časové aktivity. Triedu v prírode plánujeme využívať dlhodobo, udržiavať a dopĺňať ju budeme v rámci ďalších dobrovoľníckych aktivít nášho združenia.

Na stavbe prístrešku sa zúčastňovali členovia aj nečlenovia združenia v rámci spoločných brigád. Odbornú prácu s drevom vykonali stolári. Osobitné poďakovanie patrí P. Necpálovi a F. Zlevskému za celkovú realizáciu projektu, J. Barteltovej za finančný manažment aj betónovanie, a všetkým ostatným, ktorí sa pridali v jednotlivých fázach - J. Kohárovej, , D. Benčíkovej, S. Rajnohovej, S. Kubišovej, P. Kubišovi a T. Kubišovi, R. Ličkovi, Z. Púpavovej, M. Horníkovi, A. Lichému, M. Kršačkovi a J. Oravcovi.

Osobitne ďakujem M. Slávikovej, ktorá sa stala garantom projektu, za všetko čo pre ZŠ, MŠ a OZ Malachovská škola urobila. Stala sa mi inšpiráciou a podporou pre podanie žiadosti o grant.

Nadácií Volkswagen Slovakia ďakujeme za grant, vážime si flexibilitu, administratívnu nenáročnosť a ľahkú komunikáciu pri spracovávaní projektu.

text: Jana Bakošová
Fotografie z postupnej realizácie altánku: