Bezpečne cestou do školy

„Bezpečne cestou do školy“ je názov projektu, na ktorý získalo občianske združenie Malachovská škola grant vo výške 1000 € od Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis. Cieľom projektu bolo vyriešiť nevyhovujúce parkovanie rodičov a učiteľov školy a blokovanie príjazdovej cesty k škole.

Zároveň sme chceli vymeniť staré a nevyhovujúce oplotenie školskej záhrady a zasypať jamu s dažďovou kanalizáciou, ktorá bola v blízkosti zničeného oplotenia, cez ktoré deti prechádzali do školskej záhrady. Všetky manuálne práce sme vykonali v rámci spoločných brigád, práce s mechanizmami sme urobili tiež svojpomocne pomocou požičaných strojov. Grant sme použili na kanalizačnú šachtu, zapožičanie mechanizmov a nákup posypového materiálu na plochu parkoviska. Z prostriedkov obce ešte dokončíme nové oplotenie oddeľujúce parkovaciu plochu od školskej záhrady - detského ihriska. Tento projekt bol špecifický tým, že bolo treba vykonať veľa práce s mechanizmami a odbornej práce, takže najväčšia „ťarcha“ zostala na pleciach rodiny Steinsdorferovej, konkrétne Matúša, bratranca Jara Machoviča, švagra Ivana Bartelta, a sestry Jarky Barteltovej, ktorá to celé zabezpečila po finančnej a administratívnej stránke. Za pomoc ďakujeme aj Anke Kontrovej, ktorá nám vypracovala projekt, Lucii Kapustovej za rozpočet a všetkým členom aj nečlenom združenia, ktorí sa zúčastnili brigád.

Nadačnému fondu Telekom ďakujeme za grant a Nadácii Pontis za flexibilitu, administratívnu nenáročnosť a ľahkú komunikáciu pri spracovávaní projektu.

Ľ. Kubišová